Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne

2.09.2017

W tym roku Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne obchodzone będą  02 września 2017 roku (sobota) w Szamocinie. Rozpocznie je uroczysta dziękczynna Msza święta w kościele parafialnym pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie o godz. 15:00 z udziałem chóru, orkiestry dętej, pocztów sztandarowych, delegacji i zespołów ludowych. Festyn odbywać się będzie  na stadionie miejskim przy ulicy Parkowej w Szamocinie zaraz po przejściu korowodu dożynkowego z kościoła około godziny 16:15.

Dożynki to największe i najważniejsze w roku święto gospodarskie poświęcone zbiorom plonów. Są one zwieńczeniem całorocznej, mozolnej pracy rolników. Tego dnia składamy szczególne podziękowanie Bogu za płody ziemi i wszelką roślinność zapewniającą pożywienie.

Do tych podziękowań dołączą się szczerym sercem również miejscowi pszczelarze, piekarze, producenci owocowo-warzywni,  bo z głębi ziemi płynie ich urodzaj i bogactwo. Swoje wyroby zaprezentują na swoich stoiskach.

Zaproszeni zostali również kupcy oraz twórcy ludowego rękodzieła artystycznego, którzy w swej ofercie posiadają wyroby, produkty i akcesoria służące pięknej oprawie dożynek.

Produkty rolników zaświadczą o bogactwie szamocińskiej, nadnoteckiej ziemi. Wystawy dóbr, które zrodziła nadnotecka przyroda i zostały doskonale zebrane i  przetworzone, nasycą wszystkie zmysły oglądających je ludzi. Podziwiając i kupując produkty będziemy mogli delektować  się ich smakami. Wystawy zaświadczą o mozole rąk rolników, dając jednocześnie głębokie zadowolenie i rekompensatę za trud.

Dożynkom towarzyszyć będzie koncert gwiazdy wieczoru - Don Wasyl z zespołem.