Koncert: In Hell’s Duty, Nex, Mentally Blind

7 kwietnia 2018 r. godz. 20:00

Chodzieski Dom Kultury i Kadr Klub serdecznie zapraszają fanów mocnego grania na koncert klubowy!

Trzy obiecujące zespoły z różnych części kraju. Świeże spojrzenie na muzykę metalową, dużo melodii i różnorodny ciężar charakterystyczny dla każdej z kapel. Pasja, zaangażowanie i wiara w to, co się robi. Będzie głośno!
Kiedy: 07.04.2018

START: 20:00
BILETY: 10 zł
ZAGRAJĄ:

MENTALLY BLIND (progressive metal/metalcore), Wrocław

Zespół Mentally Blind powstał w 2009 roku, jednak w obecnym składzie gra od 2015 roku. Ostatnie krótkogrające wydawnictwo "The Perception", wydane w 2015 roku, wysoko postawiło poprzeczkę i sprawiło, że zespół stał się rozpoznawalną marką nowoczesnego grania w Polsce. Muzyka Mentally Blind opiera się o specyficzne kompozycje w klimatach metalu progresywnego/metalcore, które oprócz technicznych partii mają do zaoferowania całą paletę różnorodnych barw, począwszy od przestrzennych pogłosów, na dźwięku analogowych synthów kończąc. Na swoim koncie mają dwie trasy koncertowe u boku dobrze znanej Materii, oraz supporty takich zagranicznych gwiazd jak Monuments, Bury Tomorrow, Hactkivist, Uneven Structure czy Napoleon.

NEX (modern death metal), Szczecin

NEX to projekt zainspirowany wspólną pasją zarówno do muzyki progresywnej jak i death metalowej. Oficjalnie zespół powstał w maju 2014 roku i ten okres uważa się za datę rozpoczęcia działalności. W 2015 roku zespół stworzył i zarejestrował debiutanckie EP "Totalitarian Leader", które zostało bardzo pozytywnie przyjęte w środowisku muzycznym i prasie. Po dwóch latach intensywnego koncertowania, powstał pierwszy long play w dorobku grupy "The World Collapses". Na albumie tym muzyka death metalowa została wzbogacona elementami progresywnymi i szczyptą elektroniki. Płyta została zarejestrowana w Heinrich House Studio, pod czujnym realizatorskim okiem Filipa Heinricha Hałuchy (Vesania, ex Decapitated). W 2016 roku miała miejsce trasa koncertowa "The World Collapses Russian Tour" podczas której szczecinianie wystąpili w 11 miastach Rosji. NEX miał także okazję dzielić scenę z takimi wykonawcami jak: Obituary, Trauma, Tides From Nebula, Proletaryat, Acid Drinkers i Pandemonium.

IN HELL'S DUTY (heavy/melodic), Chodzież/Poznań
In Hell's Duty powraca żeby zaprezentować nowe kompozycje z nadchodzącego albumu pod tytułem "Deep Grey Light" który ukaże się wiosną tego roku. Debiutancka płyta która nagrana została przy współpracy z Aurora Studio zawierać będzie 10 nowych utworów, osadzonych w ramach melodyjnego metalu i mrocznego rocka. Wydawnictwo to otwiera kolejny rozdział w działalności młodego zespołu i wysoko stawia poprzeczkę po dobrze przyjętym mini albumie "Heaven's Eyes Blind z 2015 roku. Do tej pory
zespół miał okazję dzielić scenę m.in. z takimi wykonawcami jak: Acid Drinkers, Turbo, The Sixpounder, Materia. Ponadto zespół wystąpił na Małej Scenie festiwalu Rock Hard Ride Free 2016 w Goleniowie, którego gwiazdami byli m.in. Saxon, Candlemass, Behemoth, Primal Fear.