Eko Ranczo Radwanki

Adres:
Radwanki 24, 64-832 Radwanki

To  gospodarstwo ekologiczne położone na obrzeżach wsi Radwanki w Gminie Margonin.

Leśne usytuowanie terenu, spokój, cisza i bliskość natury czynią go atrakcyjnym dla aktywnego wypoczynku, konnych przejażdżek, zbierania ziół i grzybów oraz obserwowania dziko żyjących ptaków i zwierząt.Gospodarstwo posiada certyfikat ekologiczny  (PL-EKO-07-05753).

Na całym obszarze  Gospodarstwa nie stosuje się  żadnych nawozów sztucznych ani chemicznych środków ochrony roślin. W Gospodarstwie prowadzona jest hodowla zachowawcza polskiej krowy czerwonej w ramach programu ginących ras zwierząt oraz prowadzona jest metodą wolnego ekologicznego wypasu  hodowla:  polskiej gęsi owsianej, perliczki, kury zielononóżki  i kaczki mulard. Łąki  i pastwiska  na terenie  Gospodarstwa  objęte są programem ochrony zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych (gniazdują: czajka, zięba, kszyk, dymówka) a na wyspie żuraw i czapla.  Na terenie Gospodarstwa obowiązuje strefa ciszy.

Gospodarstwo obejmuje obszar 30 ha. Całość jest ogrodzona. Kwatery  pastwiskowe  letnie i zimowe  dla  bydła i koni  są również  ogrodzone.  Na terenie Gospodarstwa w 10  zarybionych  stawach  o łącznej powierzchni  ponad  2 ha.  pływają dzikie karpie, liny i amury.

Wolnostojący  komfortowo wyposażony  dom dla gości  zwany „domem dla jeźdźca”  jest wykonany  z bali drewnianych z dachem pokrytym naturalna strzechą. W domu znajduje się 14 miejsc noclegowych: 3 pokoje, mała sypialnia, 3 łazienki  oraz duża sala kominkowa z aneksem kuchennym. Do budynku przylega duży taras   i  patio. Pokoje są  ogrzewane i wyposażone w TV SAT oraz Internet.  Na terenie zielonym wokół domu znajduje się  wiata grillowa , miejsce na ognisko, boisko do zabaw i gry w piłkę oraz  staw  kąpielowy z pomostem pływającym i drugi staw na wędkowanie.

Obok  stajnia z bali drewnianych jako pensjonat dla 10 koni wraz z wydzielonymi placami treningowymi dla jazdy konnej.