LEKCJA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

14.09.2017 r.

Impreza integracyjna organizowana przez Stowarzyszenie Osób po Endoprotezoplastyce Biodra "Bioderko" w partnerstwie z Gminą Miejską Chodzież, Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Chodzieży, oraz Młodzieżowym Centrum Kariery OHP. Celem imprezy jest pokazanie, z jakimi problemami żyją na co dzień osoby z niepełnosprawnością, jakie mają pasje i osiągnięcia. Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkie chodzieskie organizacje osób z niepełnosprawnościami, Warsztaty Terapii Zajęciowej, osoby niezrzeszone, a także wszystkich przyjaciół „Bioderka”.

Patronat honorowy nad imprezą obejmują Pani Anna Skupień, dyrektor Wojewódzkiego Oddziału PFRON w Poznaniu, oraz burmistrz miasta Chodzieży.

 

W programie między innymi: konkurs nt. niepełnosprawności, pokaz rugby na wózkach w wykonaniu Fundacji Balian Sport, prezentacja sportu dla niepełnosprawnych RaceRunning - Fundacja Złotowianka, pokaz ratownictwa medycznego, występ zespołu ludowego Tolija z Budzynia, oraz wiele innych atrakcji. Nie zabraknie również małego poczęstunku.

Honorata Pilarczyk planuje imprezę rozpocząć przemarszem z parkingu k. Kościoła p.w. Św. Foriana, pod hasłem "ŻYCIE JEST WSPÓLNĄ DROGĄ", w asyście chodzieskiej orkiestry dętej z balonami i hasłami.

Zapraszamy również chętnych wolontariuszy do udziału w tej wspaniałej imprezie.