Premiera spektaklu “Perły pieśni” w Teatrze Stacja Szamocin

26 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

Stacja Szamocin realizuje od początku br. dwa projekty: “Teatrzyk zajechał! Kontynuacja edukacji kulturalnej” oraz “Akademia Młodych Liderów”.
Obecnie trwają przygotowania do finałów. Młodzież z grupy kuglarsko – cyrkowej uczy się jeszcze nowych elementów np. chodzenia na szczudłach i animacji wirujących talerzy. Sekcja plastyczna i fotograficzna dopracowuje wystawy, które będą wyeksponowane przed premierami na Stacji Szamocin oraz w finale w szamocińskiej szkole.

Dopracowywane są dwa przedstawienia. “Kieszonkowe przygody”, inspirowane opowieścią dla dzieci Bułata Okudżawy. Sekcja teatralna działa pod nazwą Teatrzyk ACHA! Konwencja przedstawienia jest pomyślana w formie zabawy teatralnej. Premiera 20 października o godz. 12.00 w stacyjnym teatrze w Szamocinie.

“Perły pieśni”, insprowane są opowiadaniem Janusza Korczaka i stanowią kontynuację prezentacji spektakli z cyklu “Teatrzyk zajechał!”. Premiera również na Stacji Szamocin 26 X.
W najbliższych dniach grane będzie przedstawienie “Magiczne abecadło” w odnowionej świetlicy w Atanazynie, przedszkolach w Ratajach, Strzelcach oraz w Szkole Podstawowej w Lipiej Górze.Tam ponownie “teatrzyk zajedzie”.
Warsztaty i oba projekty są dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.