Wywiad z p. Wojciechem Retz, szefem Stowarzyszenia Na Górze

15 PAŹDZIERNIKA 2019 R. GODZ. 10:00 - 11:00

15.10.2019r., o godz. 10:00 gościem cyklu Chodziescy Zwyczajni Niezwyczajni będzie p. Wojciciech Retz, gitarzysta zespołu Na Górze, który opowie o działalności zespołu, przedstawi prezentacje oraz teledyski. Będzie można posłuchać muzyki, którą zespół gral również z pilskimi seniorami i dla seniorów.

Na Górze to polski zespół rockowy założony przez siedmiu muzyków pensjonariuszy, pracowników i wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie.Podstawowe brzmienie zespołu tworzy dwóch wokalistów, gitary i perkusja. W muzyce pojawiają się także klawisze, flet, harmonijka oraz inne instrumenty perkusyjne.
W skład grupy wchodzą m.in. osoby określane jako intelektualnie niepełnosprawne. O zespole zrealizowano kilka reportaży, grupa była prezentowana w różnych programach TVN, TVN24, i TVP1. Zespół poprzedzał występy („supporty”) zespołów takich jak Voo Voo, Kult, Hey, Raz Dwa Trzy, a także brał udział w charytatywnych koncertach w Pradze na festiwalach dotyczących respektowaniu praw człowieka na świecie (m.in. dochód przeznaczony na dzieci w Czeczenii oraz uchodźców z różnych państw).